Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Beklenen Kitap: Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya! çıktı..

Kendisini uzun süre yaptığı işler dolayısıyla takip ettiğim bir isimdi Salih Seçkin Sevinç. Sonrasında da Bursa’ da düzenlediğim ‘ Sosyal Medya – Mobil Medya Semineri’ ne büyük bir tevazuyla konuşmacı olarak katılınca hem tanışma fırsatım oldu, hem de beni fazlasıyla onure etti. Gelen diğer değerli misafirlerim gibi karşımda süper enerjili bir şekilde daha da önemlisi bir girişimci olarak duruyordu. Bizlere harika bir sunum yaptı, etkiledi ve araştırmaya, çalışmaya heves ederek İstanbul’ a döndü. Sonralarda bir güzel iş daha attı ortaya ve Sosyal Medya Nedir?  adında bir sosyal paylaşım portalını aktifleştirdi. Beni de yazar kadrosuna dahil etti. Ben size bu yazıda Salih’ i anlatmayacağım. Çünkü ne Salih’ i ne de ekibini anlatmaya burası yetmez. Ben bugün Salih’ in uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir güzel projeden bahsedeceğim yani çıkardığı kitabından: Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya..

Her görüşmemizde Salih’ le bu kitap hakkında konuştuğumuzda birçok konu akıp gidiyordu ama aklımda en bariz kalan tek şey, sevgili Salih’ in gözlerindeki o ışıltı o heyecandı. İçimden tamam dedim, harika bir kitap geliyor.. Çünkü öyle bir hevesle öyle güzel anlatıyordu ki sık sık sorar, sıkıştırır olmuştum kendisini: ‘ Kitap ne zaman çıkıyor? ‘ diye. İşte en sonunda sorumun cevabını aldım ve kitap Kasım 2012 tarihinde Optimist Kitap aracılığıyla raflardaki yerini aldı.

Bugüne kadar Salih’ in birçok konferansına katılma fırsatım oldu. Karşılıklı arkadaş ortamında sohbet etme imkanımız da oldu. İşte tam da bu kitabı okurken bu geldi aklıma. Sevgili Salih sanki kitabın içinde canlı canlı konuşuyor. ( Bence kitabın içinde her sayfada saklanmış, neyse.. 🙂 ) Samimi bir dil, sohbet havasında geçen bir yazım üslubu, rahat bir diyalog.. Sıkmıyor, saatlerce elden bırakmadan akıp gidiyor sayfalar.. Beni tanıyanlar bilir, hiç sevmem o ağır dille yazılan, soğuk, sevimsiz yazılarla içerik oluşturulan kitapları. Kendi kitabımı yazarken de en çok buna özen göstermiştim. Çünkü bu tarz kitaplara çok dayanamam, birkaç sayfa sonra da atıveririm elimden. Belki de içindeki önemli bilgileri kaçırma pahasına. İşte bu noktada bu kitabı hiç sıkılmadan okuyabiliyorsunuz. Ayrıca hem felaket güzel ipuçlarını içeriyor, hem de günümüzün 3 önemli konusunu hiç sıkmadan, sohbet eder gibi anlatan bir tarzda bize sunuyor. Pazarlama, iletişim ve sosyal medya.. Sevgili Salih, bu kitapta pazarlama iletişiminde sosyal medyayı etkili kullanabilmenin yollarını anlatmış, profesyonel tarafından hem de.. Bu arada bizlere çaktırmadan da bir güzellik yapmış; bu alanları hem ayrı ayrı hem de iç içe bir şekilde sunmuş. Özellikle de sosyal medya adına çarpıcı bir rehber hazırlamış. Valla bence vakit kaybetmeden okuyun. Çağımızın dijital çağ olduğunu ve bu mecralar üzerinde hepimizin de konuştuğunu, paylaşımlar yaptığını daha doğrusu bu platformları günün her anında kullandığımızı düşünürsek; Salih Seçkin Sevinç canavar gibi bir başucu kitabı hazırlamış. O yüzden ben sevgili Salih’ e sosyal medyanın süperman’ i diyorum. 🙂 Boşuna bekletmemişsin bizi bu kadar süre Sevgili Salih. Kendi adıma konuşacak olursam, beklememe değmiş gerçekten, kitabı notlar alarak okudum. 🙂 Emeğine, kalemine, fikirlerine sağlık.. Tıpkı dediğin gibi bilgi paylaştıkça çoğalıyor.

Ha bu arada Salih’ e buradan küçük bir soru: Yeni kitap ne zaman? 🙂

Related posts:

Facebook, Warner Bros' la anlaştı; internetten film de kiralayacak..
Artık Twitter'dan Trafik Cezası Kesilecek..
Wing: Akıllı Güvenlik Yüzüğü

Etiketler:, , ,

Posted in Bilişim and Sosyal Medya by admin on Aralık 2nd, 2012 at 19:28.

8 comments

8 Replies

 1. Tuğce’cim ellerine sağlık. Kitap hakkında yazılmış en içten ve en özgün yazı bu oldu sanırım. Yazıyı basıp işyerinde başucuma asıyorum.

  Fotoğraftaki Süperman’e de bayıldım 🙂 Kitap yazmak böyle bir şeymiş değil mi? Yazınca yenisini yazabilecekmişsin hissi daha da kuvvetleniyor. Bir kolaboratif iş mi yapsak acaba?

  En kısa sürede görüşmek üzere.. 🙂

  Sevgiler,

 2. admin Ara 3rd 2012

  Ben teşekkür ederim Salih, harika iş çıkarmışsın gene her zamanki gibi. En kısa zamanda imzalatmaya da getireceğim kitabı.
  Sosyal medyanın süperman i olduğun için ve kitabına ve sana nazar değmesin diye de nazar boncuğu ve süperman i koydum kitabı fotoğraflarken.
  Kitap yazmak çok süper bir his. Bir şeyler yaratıp, bir ürün koymak ortaya doyumsuz bir haz. Bence zaten durmamalısın da. Mutlaka devamı gelmeli. Ve gurur duyarım ortak bir çalışmaya imza atmak için de. En kısa zamanda detaylı görüşürüz bunlar hakkında.
  Tekrar bol bol tebrik ediyorum.. Eline yüreğine kalemine fikirlerine sağlık olsun.. Sevgiyle..

 3. ATAKAN PEKYAMAN Ara 3rd 2012

  Merhaba !
  Yukarıdaki kitabı nasıl temin edebilirim ?
  Başarılar ;İyi haftalar

 4. admin Ara 3rd 2012

  Atakan Bey merhabalar,
  İlginize teşekkür ederim. Kitabı idefix, kitapyurdu, D&R gibi büyük kitap satış portallarında bulabilirsiniz.
  İyi çalışmalar dileklerimle..

 5. admin Ara 3rd 2012

  Ben teşekkür ederim Salih, harika iş çıkarmışsın gene her zamanki gibi. 🙂 En kısa zamanda imzalatmaya da getireceğim kitabı. 🙂
  Sosyal medyanın süperman i olduğun için ve kitabına ve sana nazar değmesin diye de nazar boncuğu ve süperman i koydum kitabı fotoğraflarken. 🙂
  Kitap yazmak çok süper bir his. Bir şeyler yaratıp, bir ürün koymak ortaya doyumsuz bir haz. Bence zaten durmamalısın da. Mutlaka devamı gelmeli. Ve gurur duyarım ortak bir çalışmaya imza atmak için de. En kısa zamanda detaylı görüşürüz bunlar hakkında.
  Tekrar bol bol tebrik ediyorum.. 🙂 Eline yüreğine kalemine fikirlerine sağlık olsun.. 🙂 Sevgiyle..

 6. admin Ara 3rd 2012

  Atakan Bey merhabalar,
  İlginize teşekkür ederim. Kitabı idefix, kitapyurdu, D&R gibi büyük kitap satış portallarında bulabilirsiniz.
  İyi çalışmalar dileklerimle..

 7. Hakan ŞENGÜL Ara 13th 2012

  Seçkin’in İstanbul TBD konferanslarına katılma şansım oldu.
  Hem sunumu hemde aktardığı bilgiler o kadar güzel ki herkesin bildiğini sandığı, aslında ne bildiğini bilmediği o malum soruya çok güzel bir sunum yapıyor. “Sosyal Medya Nedir” işte bu sorunun yanıt(larını) arayanlar için güzel bir kaynak kitap olacağına eminim.
  Okuyan ve okuyacak olan hekese
  Sevgi ve saygılarımla.


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting