Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

Babam..

Bugün babamın günü. Bugün babamın doğum günü. 61 yıl olmuş nefes almaya başlayalı. Ne güzel..

Babam doğmuş, yaşamış, yaş almış ve güzel ablam vesilesiyle hayatına beni katmış, sevdiğiyle, can verenimle, sultanım annemle. Babam.. Yaşamış, yaş almış beni büyütmüş o özendiğim yeşil gözlerinden bile sakınarak. Gün olmuş büyüklüğünü unutmuş asiliğime karşı,  gençliğime boyun eğmiş, o küçük olmuş. Gün olmuş arkadaş gibi benimle oturmuş dertleşmiş, ağlamış. Gün olmuş beni çıldırtmış hem de haklı olarak bilmediğim bir duyguyla, baba yüreğiyle..

Babam doğmuş, yaşamış, yaş almış bana can katmış. O canın gülümsemesiyle hayat bulmuş, diğer canının hasretini de çekerek usul usul ama ondan gururlu. Ona yakışan evlatlar yetiştirmiş, ya da bu benim şımarıklığımmış.

Ben.. Anne olur muyum bilmem.. Olsam babamla annem gibi olur muyum? Korkarım.. Nasıl bir yürek, nasıl bir vicdan onların ki hala anlamış değilim. Koşulsuz nasıl bir kabullenme? Nasıl bir affedicilik? Nasıl bu kadar zor bir hayatta böyle güzel, yorulmadan, dimdik ayakta kalıyorlar, şaşkınım. İşte o yüzden de korkarım. Ben onlar gibi olabilir miyim, korkarım..

Babam doğmuş, yaşamış, yaş almış ama hiç yaşlanmamış.. Adına yıkışır şekilde demir gibi ayaktaymış. Can vermiş, yaş katmış, mücadele etmiş ama yorulmamış. Hala yanımda arkamda dimdik ayaktaymış..

Babam.. İyi ki doğmuşsun. İyi ki arkamda,yanımdasın, herşeye rağmen, her zaman.. Hep böyle kal ve umarım ben sana layık, gurur duyduğun ve o minik papatyan olarak bundan sonra da yanıbaşında olurum.

Hep dediğin gibi her sene bir 10 sene daha.. 🙂 Nice güzel yıllara babam.. Seni seviyorum..

Related posts:

Babanız Yaşıyorsa Hala Çocuksunuz..
Daha Üretken Olmak İçin Neler Yapılmalı?
Kitap Severler Toplanın, Bu Yazım Size: biryudumkitap.com

Etiketler:, , ,

Posted in Kişisel by admin on Şubat 1st, 2011 at 03:51.

1 comment

Previous Post:   Next Post:

One Reply

  1. 🙂


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting