Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

5 Dakikada İnfografik Hazırlayın: Infogr.am

Infogr.am, herkesin kolayca infografik tasarlayabilmesini sağlayan bir web sitesi. Sitede belirli temalar var. Siz istediğiniz temayı seçip, bilgileri giriyorsunuz ve infografiğiniz isteğiniz doğrultusunda sizlere sunuluyor. Siteye giriş yaptığınızda, öncelikle Facebook ya da Twitter hesabınız ile eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza ‘Yeni İnfografik’, ‘Yeni Grafik’, ‘Kütüphane’ ve yakın zamanda kullanıcılar ile buluşacak olan ‘Mağaza’ sekmeleri çıkıyor.

Yeni İnfografik sekmesine tıkladığınızda üç farklı infografik teması çıkıyor. İstediğiniz temayı seçip infografiğinizi şekillendirmeye başlıyorsunuz. Ana sayfada yer alan Yeni Grafik sekmesinde de aynı şekilde bir sistem kurulmuş. Size sunulan beş farklı grafikten istediğinizi seçip infografiğinizde kullanabilirsiniz. Kütüphane sekmesinde ise yarım bıraktığınız işleri bulabilirsiniz.

Infogr.am, Avrupalı bir yatırım şirketi olan HackFwd’ in ürünü. Sitede infografik hazırlamak için harcayacağınız zaman sadece beş dakika. Yapmanız gereken sadece üye olduktan sonra, temayı seçmek ve gereken bilgileri girmek.

Şimdiden iyi tasarımlar.

Related posts:

Durum Güncelleme Kılavuzu
Yetişin Dijital Komşular!..
Türkiye Bilimler Akademisi Çocuklar İçin Sosyal Ağ Geliştiriyor..

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım and Sosyal Medya by admin on Eylül 14th, 2012 at 22:11.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting