Tuğçe Çamsarı

Yayında olmak yaşamaktır. Gerisi ise sadece beklemek..

“140 Karakter Bana Yetmez” Diyenler İçin:Twisual.co

twitsual

Bana 140 karakter yetmiyor diyen sosyal medya kullanıcıları; bu yazım sizin için. Twisual.co, Twitter’da 140 karakterden daha uzun tweet’ler oluşturmak isteyen kişiler için geliştirilmiş Türk yapımı bir uygulama. Henüz çok yeni olan bu Twitter uygulaması ile, sosyal ağın yeni önizleme özelliğini kullanarak 740 karakterlik tweet’ler oluşturabiliyorsunuz.

Bilindiği gibi, Twitter’ın geçtiğimiz günlerde kullanıma açtığı fotoğraf önizleme aracı kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları haber akışında daha hızlı ve kolay bir biçimde görüntülenmesini sağlıyor. Twitter’ın haber akışı, artık yazılan tweet’lerin sadece metinlerini değil, tıpkı Facebook ve Instagram’ da olduğu gibi görselleri de barındırıyor.

Küçük bir Twitter uygulaması olan Twisual, Twitter’ın bu fotoğraf önizleme özelliği sayesinde kullanıcılarının uzun metinlerinin haber akışında yer almasına imkan veriyor. Kısaca; 112 karakteri ana tweet metnini oluşturacak şekilde, kullanıcılara toplamda 740 karakterlik bir alan açan Twisual ile, mesajınızı görsel hale getirerek, haber akışında görüntüleyebiliyorsunuz.

Uygulamada henüz yazı için font ve renk seçimi yapamıyorsunuz. Resmi Twitter hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, uygulamada önümüzdeki süreçte kullanıcıların tweet’lerini farklı renk ve font seçimleriyle oluşturabilmeleri mümkün olacak. Ayrıca başka yeni özellikler de gene ilerleyen süreçte Twisual’a eklenecek.

Twitter’ın meşhur 140 karakter sınırı, sosyal ağın insanlara düşüncelerini ifade edebilmek için uzun metinler yazmak zorunda olmadıklarını her ne kadar etkileyici bir şekilde ortaya koysa da, bazı durumlarda bu kısıtlamayı esnetmek muhtemelen birçok kişinin işine gelecektir. Özellikle Twitter üzerinden sesini duyurmak isteyen markalar ya da ciddi bir konu üzerinde fikir beyan etmek isterken karakter sınırına takılmak istemeyen kullanıcılar için Twisual etkili bir araç olacağa benziyor.

Twisual

Related posts:

Bulut Depolama'dan Bir İsim Daha: YANDEX!
Twitter Kullanıcıları Daha Eğitimli ve Daha Genç
Türk Girişimcilerden Oylama Sistemli Proje:XPeople

Etiketler:, , ,

Posted in SMN Köşe Yazılarım by admin on Kasım 9th, 2013 at 16:35.

Add a comment

No Replies

Feel free to leave a reply using the form below!


Leave a Reply


Analytics Plugin created by Web Hosting